ARCHIV

TIRAZ

KONTAKT

HK Brezno informuje

Majstrovske zapasy jednotlivych celkov hokejoveho klubu MSK VTJ Brezno sa odohravali uplynuly vikend mimo Brezna. Muzi cestovali v sobotu za svojim superom do Kezmarku, dorastenci netradicne tiez v sobotu do Turcianskych Teplic, ziaci do Ziaru nad Hronom.
II. hokejova liga muzov – vychodna skupina MHK VTJ Kezmarok – HK MSK VTJ Brezno 4:8 (1:4, 2:4. 1:0), goly Brezna: Gero 3, Sasik 2, Bendik, Paucik, Tvrdik.
Prvy gol padol v 24. sekunde do breznianskej branky. Tuto nepozornost hosti pripominala svetelna tabula az do 12. minuty, kedy konecne bola uspesna aj snaha Brezna golovo vyjadrit svoje kvality. Hraci uspesne prenikali pred superovu branku a dvoma golmi v 16. minute a jednym v 19. minute si zabezpecili dobre vychodisko do dalsej casti hry. Este vyraznejsie sa prevaha breznianskych hracov prejavovala v druhej tretine, v ktorej sa hralo hlavne pred kezmarskou brankou. Za stavu 1:5 sa do nej postavil nahradny brankar domacich, ale golova seria pokracovala. Naskok Breznanov za stavu 1:8 a dovtedajsi pasivny pristup supera evokoval aj nadeje na dvojciferne konto strelcov hosti. Dvadsat sekund pred koncom druhej tretiny vsak padol gol z hokejky domacich a doslova sokom pre hosti bol dalsi inkasovany gol tri sekundy pred prestavkou. Kezmarcania akoby dostali do tretej tretiny novu energiu a pokusali sa o zmenu. Obcas to preslo aj do tvrdsich osobnych stretnuti, ale nakoniec sa drama nekonala. Domaci pridali sice este jeden gol, cim zmiernili pre nich hrozivy vysledok, ale Brezno aj tak vykrocilo do druhej polovice zakladnej casti sutaze dalsim vitazstvom.

II. liga dorastencov
HK Medokys Turcianske Teplice – HK MSK VTJ Brezno 3:16 (0:3, 2:6, 1:7), goly Brezna: Dvorsky a Medved po 3, Sihelsky, Rusnak, Jozefko po 2, Sajgalik, Vetrak, Lehotsky, Mlynarcik.
Hracom Brezna sa podarilo v plnej miere napravit nepriaznivy dojem z domacej prehry po zahanbujucom vykone v predoslom kole s Lucencom. Od uvodneho hvizdu sa stretnutie nieslo v duchu prevahy hracov hostujuceho celku. Po prvej tretine, v ktorej Brezno nepremenilo mnozstvo sanci, sa golostroj hosti rozbehol naplno. Za predvedeny vykon (kolektivny aj individualny) treba pochvalit vsetkych hracov hosti, ale hlavne Dvorskeho, Medveda (treti hetrik v sezone) a Vetraka. Potesili pekne hokejove akcie a slusne, korektne vystupovanie hracov Brezna.

...

II. liga starsich ziakov
HC ZSNP Ziar nad Hronom – HK MSK VTJ Brezno 3:6 (1:0, 1:1, 1:5), goly Brezna: Zazrivec 3, Kysel, Turna, Frgolec.
Vyvoj zapasu so superom, ktoreho hracom nedovolili jeho funkcionari na breznianskom lade dohrat vitazny zapas (tym, ze ich predcasne odvolali z ihriska pre vyhrady voci rozhodcovi) a tak tento prvy zapas prehrali Ziarcania kontumacne, mal na ich stadione pozvolny vyvoj. Po inkasovanom gole v prvej tretine sa hostom podarilo v druhej vyrovnat, ale do satne isli opat s jednogolovou stratou. Skore obratil Zazrivec v tretej tretine a kedze nezostal osamoteny, zrodilo sa zasluzene vitazstvo Brezna na lade Ziaru. Jeden z najlepsich zapasov sezony zahrali vsetci hraci, vratane brankara Mareka Pastvu.

...

II. liga mladsich ziakov
HC ZSNP Ziar nad Hronom – HK MSK VTJ Brezno 13:2
(4:2, 3:0, 6:0), goly Brezna: Brozman 2
Aj v tomto zapase sa preukazala skutocnost, ze mladsi ziaci Brezna v tejto sezone viac hladaju, ako nachadzaju sposoby a schopnosti, ako vitazit nad svojimi rovesnikmi. Zial, v tomto pripade im pripravili rozhodcovia a domaci funkcionari aj neprijemne skusenosti s tym, ze nie vzdy sa veci riesia len cistymi metodami. Vysledok by mozno nebol prilis odlisny, ale nezostal by opravneny pocit, ze nad istotou vitazstva domacich bdeli aj ti, ktorym to v tomto pripade neprislucha.

...

V piatok 25. januara o 17. hodine sa stretnu s Rimavskou Sobotou dorastenci, v nedelu s rovesnikmi z R. Soboty starsi a mladsi ziaci. V sobotu 26. januara o 17. hodine privitaju muzi HK MSK VTJ Brezno v druholigovom zapase hokejistov Gelnice.

Jozef Kolarovic, Igor Havlicek,
Miroslav Zazrivec

STK Predajna nadalej uspesne

STK Predajna odohral v II. triede sutaze stolnych tenistov v okresoch B. Bystrica, Brezno dalsie dve stretnutia s vysledkami:
Selce B – STK Predajna 7:11, body hosti: Kordulic 3,5, Spalek 3, Chromek 3, M. Kuna 1,5.
Predajna – Priechod 12:6, body domacich: Kordulic 4,5, Spalek 3,5, Chromek 3,5, M. Kuna 0,5.

Spod vysokej siete

Vo volejbalovej extralige si volejbalisti Petrochemy Dubova v prvom zapase v piatok 18. januara suverenne poradili s Presovom, ked zvitazili 3:0 (16, 15, 22). Presov este stale bojujuci o stvrtu postupovu priecku nebol tentokrat vyrovnanym superom, hlavne vdaka vynikajucemu vykonu domacich, ktori tuzili vychodniarom odplatit dve posledne prehry.
Presovcania boli vyrovnani len v prvom sete za stavu 10:10, potom nasledovali vyborne bloky Dubovej a vynikajuci vykon pokracoval cely druhy set. V tretom sete bol Presov takmer na lopatkach, ked prehraval uz 23:15, ale zasluhou mensej koncentracie domacich znizil stav na 24:22. Stretnutie sa nakoniec skoncilo pokazenym podanim Presova. Zostava: Turiansky, Kmet, Vanik, Gal, Ostrihon, Prochazka (libero Harvanek).
V sobotu 19. januara proti dalsiemu druzstvu z vychodu Humennemu nastupila Petrochema v pozmenenej zostave, ked v zakladnej z predchadzajuceho dna zostali len Vanik s Galom. Druzstvo v takomto zlozeni nehrava, ale aj napriek tomu prvy set vyhralo 25:20. Druhy set bol vyrovnany a Humenne zacitilo sancu. Postupne prichadzali na ihrisko Prochazka, Turiansky, Kmet, ale ako sa ukazalo, bolo uz neskoro a domaci set prehrali. Treti set vyhrala Dubova 25:21. Vo stvrtom sa pri vedeni domacich znovu dostali na ihrisko Janusek, Jonak, Murgas, Piliar, ale dostatocny naskok neudrzali a nepomohol uz ani navrat Vanika a Kmeta. Hostia vyhravali len 28:26. Vsetko sa rozhodlo v piatom sete. Stretnutie nadobudlo na vaznostii, ked sa lepsie darilo hostom, ktorym vychadzalo vsetko, aj to, ze sa zranil nahravac Turiansky, ktoreho nahradil Jonak. Pri zmene stran viedol Presov 8:6 aj 11:8. Domaci naplno zabrali a nakoniec zvitazili 15:13 a tym vyhrali aj cele stretnutie 3:2 (20, -21, 21, -26, 13). Potesitelne bolo, ze najvernejsi divaci vycitili, ze chlapci potrebuju pomoc a nesetrili svojimi hlasivkami. Zostava: Jonak, Vanik, Gal, Skladany, Janusek, Murgas (libero Harvanek, Prochazka, Turiansky, Kmet, Piliar).
Dalsie extraligove stretnutie odohra Dubova v piatok 25. januara v Puchove a v sobotu 26. januara v Ziline.

Mestska liga stolnych tenistov

V nedelu 27. januara o 8.30 hodine pridu do telocvicne Sokolovna hrat druzstva: Satbar, Mana, Prievidza, Sadex, Tigre, Auto sklo.
V nedelu 10. februara o 8.30 hodine pridu hrat druzstva: Spin, Kotva, Strapacik, Babic team, Bypos, Zaninoni.

Po stopach SNP

V nedelu 27. januara sa uskutocni Pochod po stopach SNP, ktory usporiada TJ Tatran Cierny Balog. Zraz ucastnikov je o 10. hodine pred obecnym uradom. Blizsie informacie na c. t. 6191627.

Neprehliadnite!

Referat sportu a CO Mestskeho uradu (Namestie gen. M. R. Stefanika 1, 977 01 Brezno) na zaklade uznesenia Mestskeho zastupitelstva v Brezne cislo 137/2001 zo 14. decembra ziada kluby, oddiely, ci skoly o pisomne nahlasenie troch najuspesnejsich sportovcov do 27. januara.
Nominovani traja sportovci musia byt z klubu, oddielu alebo skoly posobiacej na uzemi mesta Brezna a musia sa aktivne zapajat do sportoveho zivota a sutazi organizovanych mestom, komisiou sportu a rekreacie pri mestskom zastupitelstve a SASS.

Na bezkach i peso

Mesto Brezno, MSK, OV SZPB a CVC v Brezne pri prilezitosti 57. vyrocia oslobodenia mesta v sobotu 26. januara usporiadaju 15. rocnik lyziarskeho pochodu i pesich turistov.
Rodicia s detmi, ziaci a zeny na bezkach, ako aj pesi turisti absolvuju nenarocnu trasu z Vrchdolinky do Mazornikova - Rovien s vyznacenym cielom pri byvalej inseminacnej stanici (za autoservisom z vychodu), kde kazdy ucastnik ziska ucastnicky list. Pre narocnejsich bude start v Ciernom Balogu pri pomniku SNP, lyziarska stopa je presliapana pred Hlboku, Podkorenovu a do ciela na Mazornikove - Rovniach.
Pre zaujemcov bude autobus pristaveny o 9. hodine pri obchodnom dome Jednota na namesti.

STRANA: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ARCHIV TIRAZ KONTAKT