TIRAZ

KONTAKT

HK Brezno informuje

Desať rán do kanadského javora

Koncom tohto týždňa sa rozlúčia v domácom prostredí s hokejovou sezónou po dorastencoch aj seniori HK Brezno. V sobotu 8. marca o 17. hodine sa na breznianskom ľade stretnú s hokejistami HK Sokol Ružomberok, ktorí potrápili doma Brezňanov v predošlom vzájomnom zápase a o víťazstve hostí vtedy rozhodli až samostatné nájazdy. Ak chcete v konkurencii televíznych play-off prenosov zažiť autentickú hokejovú atmosféru, bude na to na Zimnom štadióne Ladislava Horského posledná príležitosť v tejto sezóne. V súťaži pokračujú až do konca marca už len účastníci žiackych vekových kategórií.

2. liga seniorov - východná skupina

HC Lučenec - HK Brezno 1:12 (0:2, 1:3, 0:7), góly Brezna: Martin Goláň, Igor Michalek 2, Miroslav Bendík 3, Tomáš Turňa, Pavol Babic 2, Maroš Pollák, Ľubomír Bačkor, Juraj Donoval

Údolie na okraji Lučenca sa po skončení prvoligového futbalového zápasu vyprázdnilo, a tak pre desaťčlennú skupinku breznianskych fanúšikov nebolo ťažké na priľahlom zimnom štadióne vytvoriť mužstvu hostí domácku atmosféru. Tri minúty po začiatku hokejového zápasu obišiel s pukom lučenskú bránku Donoval a jeho prihrávku poslal ako prvú strelu rovno do siete ďalší ofenzívny obranca - Goláň. Druhý gól pripravil o štyri minúty útočný tandem Bačkor - Michalek. Prešmykli sa cez húštinu hráčov v obrannom pásme a Michalek presne zakončil. V prvej tretine to bolo z gólovej bilancie všetko. Brankár Lučenca spozornel, sústredenejšie sa snažili hrať aj domáci hokejisti, čo kvalite tohto stretnutia len prospelo. V druhej tretine na oboch stranách silnel náboj očakávania,  či kontaktný gól domácich posilní ich odhodlanie do ďalších pokusov o zvrat, alebo sa ďalším gólom Brezna podarí definitívne zlomiť odpor lučenského kolektívu. Odpoveď naznačil Bendík gólom po Goláňovej prihrávke, ďalším gólom mu prisvedčil Michalek s asistujúcim Bačkorom. Piaty gól Brezna dal opäť Michalek krásnou samostatnou akciou, pri ktorej pripísali rozhodcovia asistenciu aj brankárovi Jánovi Cpinovi. V tejto sezóne prevzal strelec gólu od neho už štvrtú prihrávku, a tak sa brankár Brezna hrdí štyrmi bodmi v kanadskom hodnotení. Už o minútu však vyťahoval prvý puk po strele lučenského Jánova zo svojej bránky a keďže na ďalšie sa už zo strany domácich hokejistov nedostalo, mrzel ten jeden inkasovaný gól o to viac. V tretej tretine totiž hokejisti Lučenca už celkom stratili vplyv na vývoj zápasu. Najprv sa podaril v 47. minúte Tomášovi Turňovi s prispením Bendíka a Polláka zápis do štatistiky strelcov, o minútu neskôr Pavlovi Babicovi nahrával na gól Andrej Nemčok. Na začiatku druhej polovice záverečnej tretiny sa hra lučenských hokejistov celkom rozpadla a počas necelých štyroch minút dostali päť gólov. Ich strelcom Pollákovi, Bačkorovi, Bendíkovi, Donovalovi a Babicovi nahrávali, alebo sa podieľali ako spolutvorcovia na útočnej akcii: štyrikrát Goláň, po dva razy Babic a Michalek a raz Michal Brozman.

Ďalšie zápasy predposledného kola: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce 7:3 (4:2, 2:0, 1:1), HK Sokol Ružomberok - MHK VTJ Sabinov 10:4 (8:0, 1:1, 1:3).

Lučenec sa odíde rozlúčiť nielen so sezónou 2007/2008, ale načas aj so svojím druholigovým účinkovaním do Michaloviec. V nasledujúcom ročníku sa totiž prvoligová HKm Detva spojí s druholigovým Lučencom a vytvoria jeden prvoligový celok. Nech je lučenským seniorom táto cesta vysneným hokejovým rajom ľahká. Stretnú sa tam možno s ďalším detvianskym anjelikom, ktorý nedeľným zápasom s posledným Sabinovom ukončí základnú časť súťaže a čakajú ho dva zápasy s víťazným Púchovom zo západnej skupiny o prvenstvo v druholigovej súťaži, ktoré umožní vstup do 1. ligy po červenom koberci dôstojnejším spôsobom, ako dohodou posledného s predposledným.

Priateľský zápas

HK Brezno - AiA Kanada 10:0  (2:0, 2:0, 6:0), góly (asistencie): Tomáš Trudič (Miroslav Bendík), Tomáš Turňa (Juraj Fábry), Andrej Nemčok (Igor Michalek), Bendík (Maroš Pollák), Trudič (Michalek, Bendík), Juraj Donoval (Trudič), Michal Krupčík – samostatne, Trudič (Krupčík, Bendík), Pavol Babic (Michalek), Nemčok (Trudič)

Presvedčenie, že rozvoj ľudskej osobnosti má byť všestranný, je všeobecne známe a uznávané. Združenie športovcov v organizácii Athletes in Action sa snaží tieto myšlienky presadzovať v kresťanskom duchu: „Spoločnosť, ktorá vidí v úspešných športovcoch svojich hrdinov, musí nájsť hrdinov, ktorí sa s úctou pozerajú na Boha“. Vo svojom vystúpení v Brezne sa im snáď viac darilo v duchovnej oblasti, pretože v zápase s domácimi hokejistami, ktorí hrali s veľkou chuťou a odhodlaním, sa zámorským hráčom nepodarilo prekonať ani jedného z dvoch breznianskych brankárov, ktorí chytali po polovici zápasu. Kanadskí hokejisti si zaslúžia uznanie nielen za nevídanú hru, ku ktorej vyprovokovali Brezňanov (žiaľ aj so zraneniami viacerých domácich hráčov), ale samozrejme aj za charitatívny rozmer ich misie - už tradične zanechávajú svoj kvalitný hokejový výstroj na Slovensku pre niektorý hokejový klub, podľa uváženia svojich slovenských členov. Od prvých tónov kanadskej a slovenskej hymny v podaní zlatého hlasu Zuzany Paulovičovej, po posledné zamávanie pri odchode, to bol výnimočný stredajší večer na Zimnom štadióne Ladislava Horského v Brezne.

2. liga starších žiakov

HK Brezno - HK Púchov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0), gól Brezna: Martin Bauer

Jediný žiacky gól uplynulej nedele z hokejky Martina Bauera, pri ktorom asistovali Matúš Brezničan a Adam Oceľ, prišiel neskoro na to, aby mohol prispieť k obratu v zápase starších žiakov Brezna a jeho pozitívny účinok nestačil ani na inšpiráciu mladším žiakom domáceho družstva v ich súboji s mladými hokejistami Púchova. V kategórii mladších žiakov sú hostia so zhodným počtom bodov v trojici vedúcej tabuľku, Brezno pred poslednou Rimavskou Sobotou. Starší žiaci Púchova tesným víťazstvom v Brezne zvýšili vzájomný odstup týchto dvoch súperov na piatom a šiestom mieste tabuľky.

2. liga mladších žiakov

HK Brezno - HK Púchov 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)

Na konci tohto týždňa odohrajú žiacke tímy Brezna svoje stretnutia na nekrytom štadióne v Partizánskom, v nedeľu 16. marca budú doma hostiť mladých hokejistov zo Žiaru nad Hronom.

Ing. Jozef Kolarovič

Stredoslovenská divízia prípraviek 23. kolo

HK Brezno – HK Prievidza 4:4 (2:1, 1:1, 1:2), góly Brezna: Jakub Hibler 2, Lukáš Mesároš, Patrik Kováčik (asistovali Ján Bubelíny 4, P. Kováčik)

Je potešiteľné, že breznianski chlapci zopakovali dobrý výkon zo Zvolena a opäť predviedli výbornú hru. Pochváliť treba všetkých, najmä Janka Bubelínyho, ktorý asistoval pri všetkých góloch.

Michal Miklovič

Bavme sa hokejom

Týmto sloganom Ing. Marek Faško otvoril 4. ročník Memoriálu Ladislava Horského v hokeji prípraviek. Vydarená akcia sa uskutočnila vo štvrtok 21. februára na breznianskom ľade. Na turnaj prijali pozvanie nádejní hokejisti z Prievidze, Zvolena, Gelnice a do bojov zasiahli samozrejme aj domáci hokejisti. Turnaj to bol „ako remeň“, veľmi vyrovnaný, keď len jeden zápas sa vymykal z vyrovnanosti súperov. Hralo sa systémom každý s každým na 2 x 20 minút.
   Výsledky: HK Brezno - HK Zvolen 2:3 (1:1, 1:2), góly Brezna: Lukáš Mesároš (asistoval Jakub Hibler, Pavol Kvietok), P. Kvietok (Patrik Kováčik), HK Brezno - HK Prievidza 0:2 (0:0, 0:2), HK Brezno - HK Gelnica 4:4 (2:2, 2:2), góly Brezna: J. Hibler 2 (Matej Mikloš 2), Andrej Faško, Michal Beňačka.
   Neskutočne dramatický zápas predviedli hráči Gelnice a Brezna. Bol to vlastne posledný súboj turnaja a mohol rozhodnúť o tom, kto skončí na treťom mieste. Hokejisti z Gelnice vytrápili nielen hráčov Brezna, ale aj fanúšikov. Skoro celý zápas viedli o jeden gól a Brezňania len vyrovnávali. Vykúpenie prišlo len necelé dve minúty pred koncom zápasu, keď Jakub Hibler dorazil strelu Mateja Mikloša a bolo 4:4. Ďalšie sekundy zápasu boli nekonečné...
   Ostatné výsledky: Gelnica - Prievidza 1:4, Gelnica - Zvolen 0:10, Zvolen - Prievidza 2:1. Najužitočnejším hráčom turnaja sa stal Michal Beňačka z Brezna.

Áčko víťazom základnej časti extraligy

Extraliga mužov 17. kolo
Tatran Sučany - ŽP Šport Podbrezová A 2:6 (3358:3533)
Jaroslav Truska 562, Milan Tomka 550, Ondrej Kyselica 587, Jozef Pešta 622, Radoslav Foltin 610, Jovan Čalič 602
ŠK Modranka - ŽP Šport Podbrezová B 2:6 (3403:3378)
Pavol Jakubec 571, Milan Jovetič 544, Pavel Paulečko 568, Tomáš Pašiak 571, Peter Šibal 570, Tomáš Dilský 554
   A družstvo v Sučanoch ukázalo svoje kvality a bez väčších problémov zvíťazilo, keď dosiahlo najlepší tohtoročný výsledok z družstiev hostí v tejto kolkárni a za rekordom kolkárne zaostalo len o sedem kolkov. Výbornú hru predviedol Jozef Pešta, ktorý dosiahol najlepší výsledok zápasu. Pred posledným kolom, ktoré je naplánované na 8. marca, je víťazom základnej časti A družstvo Podbrezovej.
   B družstvo tesne prehralo na vonkajších dráhach u poslednej Modranky, keď za svojím štandardom zaostal Jovetič. V poslednom kole hostí B družstvo na svojich dráhach Sučany a v prípade víťazstva obsadí po základnej časti tretie miesto.
Extraliga žien 15. kolo
ŽP Šport Podbrezová - KK Zlaté Klasy 6:2 (3433:3199)
Katarína Valigurová 582, Gabriela Kuchárová 631, Katarína Micanová 575, Eva Bábelová 534, Jana Turčanová 547
   Päť kôl pred koncom extraligy žien má družstvo Podbrezovej zabezpečený majstrovský titul. Gabriela Kuchárová vytvorila nový rekord kolkárne v Podbrezovej výkonom 631 bodov.
1. liga skupina Východ 20. kolo
ŽP Šport Podbrezová C - PKŠ Košice 1:7 (3436:3547)
Radoslav Kürty - od 71. hodu Ján Stacho 575, Matej Sršeň 614,  Ľuboš Figura 584, Ľubomír Niščák 515, Tomáš Herich 563, Jozef Petráš 575
   C družstvo podalo svoj štandardný domáci výkon, no ten nestačil na družstvo Košíc, ktoré bojuje o postup do najvyššej súťaže. C družstvu patrí zatiaľ 7. miesto v tabuľke.
Dorastenecká liga 13. kolo
ŽP Šport Podbrezová - Slavoj Veľký Šariš 3:0 (1648:1609)

Ľuboš Svitek 52, Marek Mihok 544, Michal Svitek 576, Ivana Makovníková 499

Disciplína šprint

Michal Svitek (Podbrezová) - Stanislav Kováč  2:0
   Víťazstvom v tomto zápase si dorastenci zabezpečili definitívu v postupe do nadstavbovej časti dorasteneckej ligy. Posledné kolo základnej časti, ktoré sa odohrá 9. marca v Trstenej, už len rozhodne o víťazovi základnej časti. Priebežne patrí dorastencom Podbrezovej 1. priečka v tabuľke o skóre pred Trstenou.

(ks)

Futbalový zápas zrušený

Majstrovské futbalové stretnutie Podbrezová – Rimavská Sobota, plánované na sobotu 1. marca, bolo pre nepriaznivú hraciu plochu zrušené. O novom termíne zápasu, ktorý po dohode oboch klubov určí ligová komisia SFZ, futbalový oddiel ŽP Šport bude verejnosť včas informovať.
   Najbližšie stretnutie mužstvo Podbrezovej odohrá v sobotu 8. marca o 14.30 v Šali.

(ml)

Zo stolného tenisu

II. liga

Breznianski stolní tenisti hrali dva zápasy s banskobystrickými mužstvami. Riall Banská Bystrica – Brezno 10:8 (body: Lamper 3,5, Plecho 2,5 Spáč 1,5, Gálik 0,5), Stavbár Banská Bystrica – Brezno 9:9 (body: Lamper 3, Plecho 3, Spáč 2, Gálik 1). Breznu patrí ôsma priečka, ďalší zápas odohrá doma v sobotu 15. marca so Žilinou – Stránskym.