(o 13.30, Skladaný - Pribylina), Podbrezová C - Savon B (Brezno, Krahulec), P. Polhora - Michalová (J. Sitarčík)

(Šimko)

Víkendové futbalové zrkadlo

I.liga

24. kolo 6. apríla

Michalovce – Podbrezová 0:2 (0:1), góly: Turňa, Robert Tomko, rozhodca: Šuniar, 650 divákov.

Hostia cestovali na Zemplín s jasným úmyslom bodovať. Svoje ambície začali napĺňať hneď v úvode stretnutia, keď v 8. minúte sa presadil cez obranu hostí Tomko a na jeho center si ideálne nabehol Turňa, ktorý hlavou otvoril skóre zápasu 0:1. Michalovce sa postupne prebrali k väčšej aktivite, ale do šancí sa dostávali len veľmi ťažko. Úvod druhého polčasu opäť patril hosťom, keď Robert Tomko zakončil rýchly protiútok, trafil do prázdnej brány, keď obišiel aj domáceho brankára Hrdinu a stanovil výsledok stretnutia - 0:2. Vo zvyšnom čase boli aktívnejší domáci, ale obrana hostí na čele s brankárom Hanákom stála na pevných nohách. V sobotu 12. apríla o 15.30 hodine privíta Podbrezová na štadióne v Brezne Humenné.

Marian Lauer

Humenné – Prešov 0:0, Lučenec – Šaľa 2:0, Stará Ľubovňa – Rimavská Sobota 1:1, Prievidza – Košice B 2:1, Inter – Trebišov 4:0.

1. Prešov             24       16         7            1          47:9      55

2. Podbrez.          24       11         8            5          35:21    41

3. Lučenec           24       11         5            8          41:32    38

4. Inter                 24       10         6            8          35:32    36

19. kolo 6. apríla

Podbrezová B  - Lipany 2:0 (0:0), góly: Kostúrik, Putera, ŽK domácich: Kitaš, rozhodca: Horváth, 220 divákov.

V dôležitom stretnutí začali aktívnejšie domáci, ale pokračovali v trápení s koncovkou. Štyri čisté gólové šance, ktoré mali do konca polčasu domáci hráči, by sa mali premeniť. V úvode druhého polčasu domáci pokračovali vo svojej aktivite, z čoho pramenil aj vedúci gól Kostúrika v 48. minúte. Hostia hrozili z ojedinelých protiútokov, ale bez výraznejšej gólovej šance. Bodku za stretnutím dal v 90. minúte Putera, keď zužitkoval ideálnu Kostúrikovu prihrávku a lišiacky prekonal brankára hostí. Domáci si za predvedenú hru zaslúžili vyhrať, potešili prítomných divákov. V nedeľu 13. apríla o 10.30 hodine nastúpi podbrezovská rezerva na ihrisku Dukly Banskej Bystrice B.

Turčianske Teplice – Spišská Nová Ves 2:2, Vranov – Žilina B 0:2, Žiar nad Hronom – Dolný Kubín 0:0, Prešov B – Čadca 2:0, Rakytovce – Banská Bystrica B 2:0, Sabinov – Stropkov 3:1, Liptovský Mikuláš – Ružomberok B 1:0.

15. kolo 6. apríla

P. Č. Balog – Žarnovica 2:0 (2:0), góly: Auxt 2, rozhodca: Talán, 180 divákov.

Úvodný zápas jarnej časti sa hral vo svižnom tempe. Prvý polčas bol vyrovnaný. Domáci premenili svoje gólové príležitosti, hostia si aj vytvorili sľubné šance, ale brankár domácich podržal svoje mužstvo. V druhom polčase boli domáci aktívnejší, ale v koncovke sa nepresadili. Víťazstvo domácich je zaslúžené. V mužstve P. Č. Balog vynikol brankár Paťo Műller.

Ivan Belko

Hrochoť – Kováčová 1:1, Dudince – Radvaň 0:2, Sásová – Žiar nad Hronom B/Ladomerská Vieska 1:1, B. Štiavnica – D. Hámre 1:0, Badín – Sliač 2:0, Štiavnické Bane – Poniky 3:0.

I.trieda

Mýto – Stará Ľubovňa 0:1 (0:0), rozhodca: Mecele, 110 divákov.

Domáci hráči mali počas celého zápasu územnú prevahu, no výborného brankára Ľupče Slobodníka sa im nepodarilo prekonať. Ľupča rozhodla o svojom víťazstve v 70. minúte, kedy po trestnom kope umiestnená hlavička skončila v domácej bráne.

(kš)

Jasenie – T. Č. Balog 4:0 (3:0), góly: J. Weisenbacher 3, Kochan, ŽK: Marek Gaboň, Malček, Sekáč – Michal Kováčik, rozhodca: Koctúr, 120 divákov.

Domáci od úvodného hvizdu rozhodcu dali najavo, kto bude pánom na ihrisku. Skóre otvorili už v 4. minúte zápasu pohotovým lobom J. Weisenbachera. V 35. minúte zvýšil vedenie domácich dorážkou Kochan a v 43. minúte upravil opäť Weisenbacher na polčasových 3:0. V 66. minúte hostia v obrane chybovali, domáci Parobek získal loptu, pričom ho obranca hostí fauloval. Weisenbacher sa opäť z pokutového kopu nemýlil a stanovil konečný výsledok na 4:0. Za predvedenú hru si zaslúžia pochvalu všetci hráči Jasenia, naopak hostia svojím výkonom sklamali.

Milan Strečok

Lučatín – Beňuš 2:1 (1:1), gól hostí: Milan Šajgalík, rozhodca: Caban, 120 divákov.

Domáci mali od úvodných minút väčšiu snahu po víťazstve, boli bojovnejší a lepšie kombinovali. V 33. minúte išli peknou strelou z dvadsiatich metrov do vedenia. Hostia sa postupne po inkasovanom góle oťukali, vytvorili si aj nejakú šancu a ešte do prestávky vyrovnali. V druhom polčase Beňuš prestal kombinovať, stiahol sa na svoju polku a bránil výsledok. to sa mu aj celkom darili, no v nadstavenom čase v 94. minúte predsa len inkasoval a odišiel bez bodu.

Peter Podhorský

Braväcovo – Heľpa 1:0 (0:0), gól: Švančara, ŽK: Vajda – Pavel Skladaný, Bošeľa, Peter Skladaný, ČK hostia: Oravkin, Peter Skladaný, rozhodca: Ján Sitarčík, 200 divákov.

V úvode zápasu jarnej sezóny hrali priemerný futbal s málo šancami na oboch stranách. Domáci predsa v závere stretnutie dotiahli do zaslúženého víťazstva, pretože hostia sa venovali viac rečneniu ako hre.

Jozef Srnka

Hronec – Riečka 2:0 (1:0), góly: Ján Gajdoš, Kučerák (z 11 m), ŽK domácich: Sarvaš, Meškan, rozhodca: Dírer, 150 divákov.

V úvodnom zápase jarnej časti sa hralo v Hronci len priemerné stretnutie. Na mužstvách bolo vidieť, že len začínajú, šancí bolo málo, ale viac ich mali domáci, ktorí sa v 23. minúte ujali vedenia gólom Gajdoša. Druhý polčas bol vyrovnaný. Hostia sa snažili o vyrovnanie. Hráči Hronca hrali na rýchle brejky, po jednom z nich hostia faulovali v šestnástke Náthera a Kučerák z pokutového kopu spečatil výsledok. Za zmienku ešte stojí paráda v podaní brankára Radoviča, ktorý zneškodnil hosťom pokutový kop.

Ivan Gromus

Nemecká – Šalková 0:5 (0:3), ŽK domácich: Klinčík, Kováč, rozhodca: Mišány, 100 divákov.

Domáce mužstvo, ktoré okrem jedného hráča malo vekový priemer základnej zostavy 19,5 roka, nestačilo na favorita súťaže, ktorého zostava bola popretkávaná hráčmi s treťo a štvrtoligovými skúsenosťami. Už v 7. minúte zápasu hostia vyhrávali 2:0 a keď dali v poslednej minúte prvého polčasu tretí gól, bolo o zápase rozhodnuté. V druhom polčase síce Nemecká hru vyrovnala, ale nevypracovala si žiadne vyložené šance. Naopak hostia ďalšími dvoma gólmi zaslúžene vysoko zvíťazili.

Majstrovský kros v znamení prevahy Košičanov

Atletický klub Mostáreň MŠK Brezno v sobotu 5. apríla usporiadal v lokalite Viselnice Majstrovstvá Slovenskej republiky v cezpoľnom behu všetkých vekových kategórií pre rok 2008. Bezmála dvesto štartujúcich v deviatich vekových kategóriách zviedlo vyrovnané súboje na kvalitných tratiach.

Medailisti majstrovstiev:

Žiačky (2000 m): 1. Monika Kozmová, ŠŠK Junior Prešov, 2. Iveta Lisková, AK Kysucké Nové Mesto, 3. Denisa Rajníková, Spartak Dubnica nad Váhom; žiaci (3000 m): 1. Bálint Magyar, AK Nové Zámky, 2. Patrik Štadler, Spartak Dubnica nad Váhom, 3. Kristián Simonides, UMB Banská Bystrica, 4. Róbert Žiak, AK Mostáreň MŠK Brezno; dorastenky (3000 m): 1. Jana Puškárová, AŠK Slávia Trnava, 2. Mária Majirská, ŠŠK Bardejov, 3. Zuzana Buchalová, MŠK Žiar nad Hronom; dorastenci (4500 m): 1. Matej Fedák, AK ZTS Martin, 2. Jakub Lonský, TJ Orava Dolný Kubín, 3. Kirill Potapov, AK Baník Prievidza; juniorky (4500 m): 1. Jana Martinská, MAC Lučenec, 2. Zuzana Okálová, 3. Alexandra Prečuchová, obidve UMB Banská Bystrica; juniori (6000 m): 1. Peter Sárkozi, AK Nové Zámky, 2. Viktor Olšavský, ATU Košice, 3. Konštantín Kocian, ŠK Vital Bratislava, 6. Matúš Švantner, AK Mostáreň MŠK Brezno; Ženy (4500 m): 1. Katarína Berešová, TJ Obal servis Košice, 2. Ľudmila Melicherová, JM Demolex Bardejov, 3. Janka Zatlúkalová, Spartak Dubnica nad Váhom; muži – míliari (4500 m): 1. Miroslav Vanko, TJ Obal servis Košice, 2. Jaroslav Szabo, ATU Košice, 3. Igor Vaktor, TJ Obal servis Košice; muži – vytrvalci (9000 m): 1. Marcel Matanin, TJ Obal servis Košice, 2. Imrich Magyar, AK Nové Zámky, 3. Martin Urbanovský, AK Baník Prievidza; súťaž družstiev muži – vytrvalci: 1. TJ Obal servis Košice (um. 18), 2. Atletika ŠK Skalica (um. 28), 3. JM Demolex BK Bardejov (um. 32).

M. Černák Foto: Štefan Vozár

STRANA:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ARCHIV TIRAZ KONTAKT