(Krupa), Podbrezová C - Poniky (Brezno, Gemzický), P. Polhora - Medzibrod (Skladaný), Michalová - Sásová (J. Sitarčík)

(Krupa)

Víkendové futbalové zrkadlo

I. liga 29. kolo
10. mája

Podbrezová – Trebišov 2:0 (1:0), góly: Tomko, Piatka, rozhodca: Havíra, 750 divákov.

Rozdiel v postavení mužstiev v tabuľke sa prejavil už v úvode stretnutia. V 4. minúte Chomistek našiel kolmou prihrávkou Tomka a ten sám pred trebišovským brankárom získal vedenie pre domácich 1:0. Domáci potom nevyužili niekoľko dobrých príležitostí na zvýšenie skóre, a tak sa hra vyrovnala. Nebezpečenstvo pre domácu bránu z kopačiek hostí však nehrozilo. V druhom polčase domáci prestriedali, v 51. minúte unikol Chomistek, prihral do šestnástky Tomkovi, ktorý priťukol lepšie postavenému Piatkovi a bolo 2:0. Po góle domáci mali ďalšie príležitosti, ale Piatka ani Tomko skóre nezvýšili. Zaujala najmä nádherná Tirerova strela z trestného kopu z tridsiatich metrov, ktorú brankár hostí Ferenc zázračne vyrazil. Hostia vážnejšie neohrozili domácu bránu a z Horehronia odišli s prijateľnou prehrou. V stredu 14. mája nastúpi Podbrezová o 16.30 hodine na ihrisku bratislavského Interu na dohrávané stretnutie 28. kola. V sobotu 17. mája o 17. hodine sa predstavia podbrezovskí hráči v Rimavskej Sobote, keď ich privíta domáci MFK.

Marian Lauer

Šaľa – Prievidza 2:1, Humenné – Lučenec 0:2, Michalovce – Stará Ľubovňa 0:1, Prešov – Rimavská Sobota 0:0, Košice B – Inter 2:1.

25. kolo 11. mája

Podbrezová B – Žiar nad Hronom 2:0 (0:0), góly: Radosavljevič, Kostúrik, ŽK domácich: Čubrilovič, Putera, Radosavljevič, rozhodca: Ihring, 150 divákov.

Podbrezovskí mladí hráči nastúpili na stretnutie s odhodlaním potvrdiť víťazstvo z Dolného Kubína. V prvom polčase im zodpovednosť zväzovala nohy a nedokázali chytiť správny zápasový rytmus. Pomôcť im mohol už v 3. minúte Kitaš, ale po rohovom kope hlavou netrafil opustenú bránu hostí. V prvom polčase sa viac bojovalo ako hralo, ale druhý polčas bol zo strany domácich lepší. Do vedenia išli v 52. minúte, kedy z trestného kopu dobrých tridsať metrov Radosavljevič vymietol pavučinu z ľavého horného kúta Grambličkovej brány. Hostia po góle mohli vyrovnať v akcii zaváňajúcej postavením mimo hry, ale nedokázali svoju šancu využiť. Vedenie poistil pre domácich v 85. minúte Kostúrik, ktorého pekne uvoľnil Kitas a sám pred bránkou hostí zvýšil na 2:0. Domáci si za svoj bojovný výkon víťazstvo zaslúžili. V sobotu 17. mája cestuje podbrezovské béčko do Vranova, kde ho o 17. hodine čakajú hráči domáceho MFK.

Lipany – Ružomberok B 1:1, Liptovský Mikuláš – Turčianske Teplice 3:4, Banská Bystrica B – Stropkov 1:0, Prešov B – Dolný Kubín 3:0, Rakytovce – Vranov 4:1, Čadca – Spišská Nová Ves 3:1, Sabinov – Žilina B 2:2.

11. mája

P. Č. Balog – B. Štiavnica 3:2 (0:1), góly domácich: Paprčka, Čiliak, Štulajter, rozhodca: Beňo, 250 divákov.

Výborné stretnutie v podaní obidvoch mužstiev potešilo peknú divácku kulisu. Líder tabuľky si prišiel po tri body. V prvom polčase mal viac z hry, v ktorom sa mu podarilo dať gól. Domáci do druhého polčasu nastúpili s odhodlaním otočiť vývoj zápasu, čo sa im aj dvoma gólmi podarilo. Hostia stačili ešte vyrovnať, ale všetky body ostali doma, keď päť minút pred koncom zápasu hlavičkou rozhodol Štulajter. Domáci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.

Ivan Belko

Kováčová – Badín 3:0, Štiavnické Bane – Sásová 2:0, Poniky – Dudince 2:2, Žarnovica – Hrochoť 2:1, Sliač – Radvaň 0:1, Dolné Hámre – Žiar n/Hr. B – bolo odložené na 28. mája.

Dohrávka  16. kola 8. mája

Beňuš – Jasenie 0:0, rozhodca: Mecele, 160 divákov.

V priemernom stretnutí s minimálnymi šancami na obidvoch stranách sa zrodila bezgólová remíza, s ktorou boli spokojneší skôr domáci ako hostia.

Peter Podhorský

20. kolo 11. mája

Priechod – Braväcovo 5:3 (3:0), góly hostí: Vajda, Ľupták, Radóc, ŽK hostí: Bubelíny, rozhodca: P. Kosec, 120 divákov.

Hostia síce odohrali najlepší zápas na súperovom ihrisku, žiaľ bez bodového efektu. Keď z 3:0 otočili v 84. minúte na 3:3, zdalo sa, že zápas skončí spravodlivou remízou. Žiaľ v 90. minúte hostia vyprodukovali dve fatálne chyby v obrane, po ktorých domáci zápas otočili na svoj prospech.

Jozef Srnka

Nemecká – Lučatín 2:1 (0:1), góly domácich: Ružinský, Rosina, rozhodca: Belko, 170 divákov.

Za pekného počasia v derby zápase sa stretli dve vyrovnané mužstvá, šťastnejšie nakoniec bolo domáce. Nemecká sa počas celého prvého polčasu nevedela presadiť, hra domácim vôbec nešla. Ako keby ich ešte ťažil gól z 95. minúty v minulom kole v Braväcove. Lučatín získal vedenie už v 8. minúte, kedy hráč hostí dorazil loptu po priamom kope. Domáci vyrovnali v 55. minúte tak isto z priameho kopu krásnou strelou do šibenice navrátilca Rasťa Ružinského. Rozhodujúci gól strelili domáci v 82. minúte, kedy Jablonského hlavičku dotlačil do siete hostí Rosina.

(chr)

Hronec – Jasenie 2:1 (1:1), góly: Pišoja, Hasilla – Kordík, ŽK hostí: Parobek, Černák, rozhodca: Baka, 200 divákov.

Sotva priemerné futbalové stretnutie videli diváci, ktorí merali cestu na tento zápas. Mužstvá toho veľa neukázali. V úvode to boli hostia, ktorí sa ujali vedenia šťastným gólom. Domácim sa snaha nedala uprieť, ale zakončenie bolo žalostné. Ujala sa až strela Pišoju v samom závere prvého polčasu. Po zmene strán hostia vsadili na zdržiavaciu taktiku, ich hráči sa dávali často ošetrovať, a tak kúskovali hru. Na hráčoch Hronca bola vidieť väčšia túžba po víťazstve, o ktorom rozhodli až v nastavenom čase gólom Hasillu.

Ivan Gromus

Riečka – Mýto 3:0 (1:0), rozhodca: Hikker, 100 divákov.

Mýto nezopakovalo výkon z posledného zápasu a ľahko pustilo body domácej Riečke.

(kš)

Heľpa – Slovenská Ľupča 0:5 (0:2), ŽK domácich: Koštál, rozhodca: Koctúr, 100 divákov.

Hostia si víťazstvo zaslúžili. Hrali pekný futbal, na ktorý domáci vôbec nestačili. V prvom polčase ešte ako – tak držali krok, ale po strelení tretieho gólu sa úplne rozsypali. Tréner a hráči ďakujú divákom Heľpy, ktorí im zostali verní a ktorí im ešte držia palce aj v tejto nezávideniahodnej situácii.

Vladimír Ďurajda

Beňuš – T. Č. Balog 1:2 (1:1), góly: Kováčik – Peter Švantner, Kliment, rozhodca: Dírer, 150 divákov.

Domáci bez piatich hráčov základnej zostavy odohrali v porovnaní s dohrávkou dobré stretnutie, no žiaľ ani to nestačilo na bodovanie. Hostia sa ujali vedenia v 7. minúte, no o päť minút už bolo vyrovnané, keď sa o gól postaral krásnou strelou Kováčik. Šance sa striedali z jednej strany na druhú. Domáci zahodili tri tutovky, hostia naopak trikrát trafili brvno. Už to vyzeralo, že sa mužstvá rozídu s remízou, no žiaľ pre domácich hostia predsa v 88. minúte strelili víťazný gól a odviezli si všetky body.

Dohrávka 13. kola 8. mája

Horná Lehota – Závadka 3:2 (2:1), góly: Štrba, Michal Potančok, Valach – Michalko, Pokoš, rozhodca: Daniš, 100 divákov.

Domáci sa ujali vedenia v 23. minúte gólom Štrbu. Hostia vyrovnali v 35. minúte Michalkom. Do polčasovej prestávky chýbalo ešte päť minút, keď sa domáci znovu ujali vedenia. V druhom polčase bola hra vyrovnaná a hostia v 56. minúte znova vyrovnali. V samom závere sa domácim z pokutového kopu Valachom podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V slušne hranom stretnutí sa svojej úlohy dobre zhostili aj rozhodcovia.

Milan Štefánik

14. kolo 11. mája

Šumiac – Polomka 1:2 (1:1), góly: Kaniarik (z 11 m) – Baran, Roman Kohút, rozhodca: Skladaný, 90 divákov.

Po slabom výkone domáci nestačili na mladé mužstvo hostí a aj keď mali prevahu, nedokázali sa presadiť proti obrane hostí.

Stanislav Ďurčo

Osrblie – Horná Lehota 3:0 (0:0), góly: Juraj Vetrák, Trnik 2, rozhodca: Kubančík, 100 divákov.

Zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva.

Ivan Spišiak

Závadka – Dolná Lehota 4:4 (3:2), góly: Pokoš 2, Kubica, Gál – Hudík 2, Auxt, Babic, rozhodca: laik, 70 divákov.

Za slnečného počasia sa hral obojstranne útočný futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Domáci dvakrát viedli o dva góly, no hostia v závere zápasu stihli vyrovnať. Deľba bodov je spravodlivá.

Roman Nosko

Pohorelá – Michalová 0:4 (0:3), góly: Goceliak 2, Lapin, Suja, rozhodca: Ján Sitarčík, 50 divákov.

Technickejší hostia  mali počas celého stretnutia neustálu prevahu. Z vytvorených šancí dokázali premeniť štyri na strelenie gólov.