Králiky - Michalová (Riečka, 14.30, Žubor - Koctúr), Savon B - P. Polhora (Šalková, 9.30, Žubor - Biely), Kremnička - Podbrezová C (Hrochoť, Lepieš)

(Haviarová)

Víkendové futbalové zrkadlo

I.                  liga

33. kolo 31. mája

Podbrezová – Prievidza 1:1 (1:1), gól domácich: Gottwald, ŽK domácich: Tomko, rozhodca: Trešinský, 550 divákov.

Hneď v úvode stretnutia bola hra prerušená na dvadsať minút pre nepriaznivé počasie. Po opätovnom začiatku boli aktívnejší hostia, ktorí prevzali iniciatívu a v 23. minúte išli do vedenia, keď nekrytý Kubik zblízka prekonal Hanáka. Po góle zvýšili domáci iniciatívu, z čoho pramenil gól Gottwalda v 33. minúte, keď technickou strelou prehodil brankára hostí. V druhom polčase domáci pokračovali v aktivite z prvého polčasu, ale do šancí sa dostávali ťažko. O víťazstve domácich mohol rozhodnúť Gottwald, no v 66. minúte neprekonal brankára hostí ani na dvakrát. Keďže ani hostia si nijaké šance nevypracovali, zápas sa skončil remízou. Hráči a funkcionári FO ŽP Šport Podbrezová ďakujú všetkým priaznivcom za podporu a tešia sa na stretnutie v novom súťažnom ročníku 2008/2009.

Marian Lauer

Michalovce – Šaľa 2:0, Lučenec – Trebišov 2:2, Košice B – Prešov 0:2, Humenné – Rimavská Sobota 2:0, Stará Ľubovňa – Inter 0:0.

28. kolo 28. mája

Liptovský Mikuláš – Podbrezová B 0:2 (0:0), góly hostí: Kitaš, Kožička, ŽK hostí: Nosko, Savič, rozhodca: Kakaščák, 150 divákov.

29. kolo 1. júna

Podbrezová B – Rakytovce 1:0 (0:0), gól: Snitka, rozhodca: Sedlák, 320 divákov.

V existenčnom stretnutí domáci boli po celý čas lepším mužstvom, ale opäť zápasili s koncovkou. V 10. minúte nepremenil pokutový kop Radosavljevič, čím naštartoval festival zahodených šancí domácich hráčov. Tí sa pohrávali s nervami divákov až do 89. minúty, keď sa na to už nemohol dívať Snitka a zvnútra šestnástky bombou prekonal najlepšieho hráča hostí, brankára Vyskoča. Domáci si týmto vítazstvom zabezpečili účasť aj v budúcom ročníku II. ligy  skupiny Východ. Posledné stretnutie odohrá Podbrezová B v sobotu 7. júna o 17. hodine v Stropkove.

Spišská Nová Ves – Stropkov 1:0, Lipany – Žiar nad Hronom 0:2, Ružomberok B – Žilina B 2:2, Banská Bystrica B – Dolný Kubín 2:2, Prešov B – Liptovský Mikuláš 1:1, Čadca – Vranov 1:1, Sabinov – Turčianske Teplice 2:2.

23. kolo 1. júna

Hrochoť – P. Č. Balog 0:1 (0:1), gól: Martin Štulajter, ŽK hostí: Pančík, rozhodca: Faber, 150 divákov.

Zápas veľmi dobrej úrovne. Hra v prvom polčase sa väčšinou odohrávala v strede ihriska, kde sa bojovalo o každú loptu. Domáci hrozili najmä zo štandardných situácií, ktoré obrana hostí s prehľadom vždy vyriešila. V 26. minúte sa hostia po rýchlom protiútoku ujali vedenia gólom Štulajtera. V druhom polčase domáci sa pokúšali o zvrátenie výsledku, čo im dobre hrajúce mužstvo hostí nedovolilo. Boli to naopak hráči Partizána, ktorí v závere mohli zvýšiť náskok, ale svoje gólové príležitosti nevyužili. A tak si zaslúžene odviezli tri body.

Ivan Belko

Sliač – Kováčová 0:5, Dolné Hámre – Žarnovica 3:1, Žiar nad Hronom B/Ladomerská Vieska – Poniky 3:3, Radvaň – Štiavnické Bane 3:0, Dudince – Badín 1:0, Sásová – Banská Štiavnica 3:1.

I.  trieda

Heľpa – Priechod 3:2 (0:0), góly domácich: Pavol Skladaný 2, Roman Puška, ŽK domácich: Berky, rozhodca: Kosec, 150 divákov.

V dobrom zápase si domáci v prvom polčase vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ale výborný brankár Priechodu ich zneškodnil. Keď už aj prekonali brankára, tak prestrelili. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom streliť čím skôr prvý gól, čo sa podarilo v 49. minúte strelou Pavla Skladaného do šibenice. O deväť minút znovu Skladaný z priameho kopu zvýšil na 2:0. Domáci stále hrali útočný futbal, ktorý sa páčil divákom, ale hráč hostí Ivanič ich z tridsiatich metrov zaskočil a znížil na 2:1. Domácim sa o päť minút podarilo po peknej akcii Pavla Skladaného a ešte krajším gólom Romana Pušku zvýšiť na 3:1. Hostia v 87. minúte skorigovali na 3:2. Poďakovanie patrí všetkým divákom, ktorí prišli na futbal, a všetkým aktérom na ihrisku, vrátane rozhodcovskej dvojice.

Vladimír Ďurajda

Beňuš – Šalková 0:4 (0:0), rozhodca: Zeman, 150 divákov.

Až príliš krutá prehra pre Beňuš, keď v prvej štyridsaťpäťminútovke zahodili domáci štyri vyložené šance. Naopak hostia si nevypracovali ani jednu. Žiaľ futbal sa hrá na góly a nie na šance a tie dávali v druhom polčase iba hostia, čím potvrdili postupové ambície.

Peter Podhorský

T. Č. Balog – Riečka 5:0 (3:0), góly: T. Švantner, Sitarčík, M. Kováčik, Kliment 2, rozhodca: Belko, 250 divákov.

Celý zápas bol v réžii domáceho mužstva, ktoré hosťom nedovolilo žiadnu vážnejšiu situáciu na ohrozenie domáceho brankára. Výsledok mohol byť aj vyšší. Domáci si dobre zastrieľali, v bráne hostí ale stál dobre chytajúci brankár. Hráčov hostí možno pochváliť za to, že hrali svoju otvorenú hru, neuchyľovali sa len k bezhlavému odkopávaniu lopty alebo hrubým nešportovým zákrokom, čo domácemu celku bolo vodou na mlyn. Početná divácka kulisa bola určite so zápasom spokojná. Na tradičné derby do Hronca v nedeľu pocestuje Tatran vláčikom.

Július Kliment

Slovenská Ľupča – Hronec 3:1 (1:0), gól hostí: Gromus, rozhodca: Mišány, 200 divákov.

V slnečnom počasí sa hral futbal dobrej úrovne. Domáci sa ujali vedenia po spornej situácii, ktorú rozhodca posúdil v prospech nich. Druhý polčas priniesol ofenzívny futbal so šancami na jednej i druhej strane. Kuriózna situácia nastala v 50. minúte, keď sa zranil hlavný rozhodca a nahradil ho postranný. Po peknej akcii a chybe obrany hostí dali domáci aj druhý gól. Hosťom sa podarilo znížiť stav, ale domáci potvrdili svoje víťazstvo tretím gólom.

Ivan Gromus ml.

Jakub – Nemecká 5:2 (4:1), góly hostí: Rosina, Šrot, rozhodca: Roupec, 50 divákov.

Hostia začali zápas veľmi zle, robili chyby v defenzívnej činnosti a Jakub získal ľahko vysoké vedenie. Po strelení štvrtého gólu sa hra úplne vyrovnala a akcie sa striedali na oboch stranách. Nemecká strelila obidva góly po pekných rýchlych akciách, nastúpila však bez troch zranených obrancov, ktorí jej chýbali najmä v obrane.

(chr)

Mýto – Braväcovo 1:1 (1:1), góly: Kučerák – Gašperan, ŽK domácich: Botoš, rozhodca: Caban, 120 divákov.

Diváci videli zápas dobrej úrovne. Hostia z Braväcova boli pohyblivejší a po rýchlom útoku išli do vedenia. Svoj náskok mohli i zvýšiť, no nedali a v závere polčasu domáci vyrovnali. V druhom polčase už góly nepadli, a tak si súperi body podelili.

(kš)

Jasenie – Lučatín 2:1 (1:0), góly domácich: J. Weisenbacher 2, ŽK domácich: Jakubec, rozhodca: Baka, 70 divákov.

Prichádzajúca búrka alebo netradičný hrací čas (v sobotu) sa možno podpísali pod rekordne nízku návštevu divákov na tomto zápase. Domácim sa už dlhšie nedarí hra tak, ako by si sami priali a ani tento zápas nebol od iný. Vedenia sa ujali domáci v 23. minúte zápasu peknou hlavičkou J. Weisenbachera, naďalej mali miernu prevahu, no hostia „hnevali“ rýchlymi protiútokmi a po jednom z nich sa im v 53. minúte podarilo vyrovnať. V 60. minúte sa opäť presadil hlavou J. Weisenbacher a domáci viedli o jeden gól. V závere zápasu hostia vsadili všetko na útok, snažili sa vyrovnať, čo sa im však do konca zápasu nepodarilo a domáci udržali tesné, ale zaslúžené víťazstvo.

17. kolo 1. júna

Pohorelá – Osrblie 0:4 (0:1), góly: Harvan, Trangoš, Kán 2, rozhodca: Liepeš, 100 divákov.

V prvom polčase hostia akoby sa zoznamovali so súperom. V druhom polčase naplno rozvinuli svoje futbalové prednosti a jasne dominovali.

Ján Lakanda

Michalová – Šumiac 8:1 (4:1), góly: Lapin 2, Berčík 2, Klimo, Suja, Kupec, Krupa ml. – Kaniarik, ŽK hostí: Gordan, rozhodca: Suchý, 80 divákov.
   Domáci od úvodu začali zostra a už v 10. minúte vyhrávali 3:0. Keď v 18. minúte pridali aj štvrtý gól, hra sa vyrovnala, čo využili hostia na strelenie čestného gólu. V druhom polčase domáci ovládli hru a zo šancí pridali ďalšie štyri góly.

Jaroslav Vojtas

Dolná Lehota – Pohronská Polhora 2:1 (1:0), góly: Auxt, Kazár – Ružička, rozhodca: Roupec, 60 divákov.

Vo vyrovnanom, ale nervóznom zápase prvý gól strelili domáci po chybe brankára. V druhom polčase sa priebeh hry nezmenil, množili sa len drobné šarvátky. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 65. minúte. V závere zápasu v 89. minúte po rohovom kope a hlavičke Kazára domáci strhli víťazstvo na svoju stranu.

Štefan Bella

Horná Lehota – Polomka 1:0 (0:0), gól: Kobela, rozhodca: Krupa, 60 divákov.

Hralo sa o 15. hodine vo veľkej horúčave. Rozhodca musel nakrátko stretnutie prerušiť, aby sa hráči občerstvili. Vo vyrovnanom zápase vyhrali nakoniec šťastnejší domáci. V prvom polčase boli hostia lepším mužstvom, niektoré vyložené šance nevyužili. Domáci v 35. minúte trafili brvno, a to bolo všetko. V druhom polčase domáci pridali na obrátkach a mali niekoľko vyložených šancí. Nakoniec sa domáci predsa len tešili, keď v 84. minúte Kobela dal vytúžený gól.